עיתונות אזרחית צריכה אתכם

אני מאשים – לינו מספיד את אחיו עומר חרמש שנרצח בטבח בכפר עזה

"...איפה הייתם יותר מ8 שעות במהלך אותו בוקר של הטבח בישובי עוטף עזה כשהתושבים נזנחו לגורלם ?..." שואל לינו אחיו של עומר חרמש ז''ל הי''ד.
ימים
שעות
דקות
שניות

מעל אלף אזרחים נשים גברים חיילים וילדים נרצחו ונטבחו כמעט בכל ישובי עוטף עזה במהלך ה 7 באוקטובר 2023 בידי מחבלי חמאס שהפתיעו את התושבים מהאוויר מהים והיבשה. 
עומר חרמש תושב ויליד כפר עזה היה בין אלה שנרצחו בעודו מחכה כ12 שעות לחילוץ. המחבלים רצחו אותו בממ"ד של הבית שלו בעודו ממתין שמישהו יעזור. 
כמוהו כך רבים אחרים מצאו את גורלם. מחכים לחילוץ ולהצלה שלא הגיעו. לפניכם חלק מהדברים שאמר לינו אחיו בטקס גילוי המצבה לעומר ז"ל.

תמלול
מי האמין. מי פילל. גם לנו יש שואה משלנו. שואה בצבע. שואה של מצלמות גו פרו. שואה בלייב. שואה של קבוצות ווצאפ נואשות לעזרה ושל מדיה חברתית מתלהמת. עם מיתוסים. וגבורה. ואיפה היה אלוהים, ושריפה אחים שריפה. ואפר. ואבק. ועוד רגע יש לנו את המרדכי אנילביצ׳ים שלנו ואת החנה סנש והאנה פרנק שלנו. והמוסיקה. והשירים. והטקסים. והגל-עדים. וה-לעולם לא עוד.
ההיסטוריה חוזרת על עצמה, אכזרית וצינית מתמיד. ההיסטוריה מבשלת לנו שואה עם טעם של פעם אבל עם טוויסט מודרני. שואה 2.0 אם תרצו. שואה מטעם. שואה homemade. שואה של שיתוף פעולה מלא בין כוחות האופל מחוץ לכוחות הרשע והרוע מבית.

בנינו ובנותינו נשחטו באכזריות שהלב לא יוכל לשאת לעולם. עוד רגע יעבור לו ההלם והיגון הראשוני. אז העצב העמוק יכה שורש. הריקנות תיכנס בדלת הקדמית ואחריה הזעם. זעמה של אם שאיבדה את ילדיה. זעמם של יתומים. זעם שהארץ הזאת אולי טרם ראתה. דור חדש יקום. קולותיו כבר נשמעים. קולות יציבים ונחושים. קולות שיזעקו את דם אחינו ואחיותיו עד שהארץ תרעד ותהפוך פניה. עד שכל שליט ובעל עמדה שבגד באנשינו – ישלם את המחיר. עד שנקיא את כולם מקרבנו.
אחד אחד נחקור אותם ולא נרפה – איפה הייתם 8 שעות? מי בגד? מי מכר את אנשינו ומשפחתנו? מי התיר את דמם? מי אפשר את שואת עוטף עזה? מי פינה דרך למפלצות החמאס?
נשאל את כל ראשי מערכת הביטחון – הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש אמ"ן, המוסד, חיל האוויר, פיקוד דרום, עזה, מפקדי אוגדות, מפקדים בכירים, מי שישב בבור בקריה. איפה הייתם כולכם? עד לפני שנתיים כל אלו ידעו לאתר, לאכן ולהכניס לסגר כל נשא אסימפטומטי
תמים של קורונה. לפני חודש עשרות טויוטות ושופלים נעלמו לו מהרדאר למרות חודשים של התרעות.
נשאל את ערוצי התקשורת הממסדית. שופרי השלטון. מי השתיק אתכם? מי דברר אתכם? מה יכולתם לעשות שלא עשיתם? כל תמונות הניצחון שתביאו לנו עכשיו מטעם דובר צה"ל ושאר הספונסרים שלכם לא יעזרו. אנחנו כבר הפסדנו את היקר מכל.
כל השרים, חברי הכנסת שעושים הון פוליטי מן האירוע. שלא שואלים את השאלות החשובות באמת. מקוששים קולות בחסות האבל. נבוא בחשבון אתכם.
נשאל את כולכם כאן ועכשיו – על מה אתם חושבים כל לילה כשאתם הולכים לישון? על האסון שאירע במשמרת שלכם? על מי שבגד? על מי שמכר את אנשינו ומשפחתנו? על מי שהתיר את דמם? לכולכם חייב להיות מושג כלשהו – מי אפשר את שואת עוטף עזה?
ולסיום. הארכי נוכל. ביבי. המן הרשע אבל משלנו. כחול לבן. אדריכל היגון. התליין. המפלג. סוחר הרהיטים שמכר מזמן את נשמתו וליבו לשטן. שקיבל משימה כך נראה לגמור את המדינה הזאת ולזכותו יאמר שהוא דבק במשימה. לא נשכח ולא נסלח. נרדוף צדק. נרדוף אותך. עד יומך האחרון שיהיה יום שמח במיוחד.
כשהתחלתי לכתוב את ההספד לעומר, חיפשתי נחמה, חיפשתי אור בקצה המנהרה, חיפשתי משהו בסגנון במותם ציוו לנו את החיים. לצערי אני עדיין לא שם. אני מתקשה למצוא נחמה. מתקשה להבין. מתקשה.
יום אחד גם זה יגיע. ההבנה. הכרת התודה. אולי אפילו איזה סוג של מחילה. אבל עד אז. צדק נרדוף. ביחד ננצח את האויב מחוץ ולא פחות את האויב מבית. לפחות נעשה לעומר ולשאר המלאכים טוב על הלב. שמותם היה גם מותו של בחושך הגדול ותחילתה של זריחה אנושית שטרם ידענו.

שיתופים ותגובות

רישום להתראות בתגובות
Notify of
guest
4 תגובות
הישנים
החדשים אתם דירגתם
Inline Feedbacks
כל התגובות

עיתונות אזרחית צריכה אתכם

חדש בעיתונות אזרחית

פעימה ראשונה של שחרור חטופים ישראלים מעזה

הפעימה הראשונה של שחרור חטופים מעזה

אחרי עיכובים וכיפופי ידיים מורטי עצבים בשחרור הקבוצה הראשונה של נשים וילדים ישראלים החטופים בעזה, הפעימה הראשונה יוצאת לדרך.
שחרור חטופים

מסתמן – עשרות נשים וילדים חטופים ישוחררו משבי החמאס

העסקה המסתמנת תביא לשחרור עשרות חטופים ישראלים נשים וילדים. תוך מספר ימים.

חלק 2: נגיד שכן נלחמים – מהו כוחה הצבאי של איראן?

כפי שכתבתי בסיום החלק הראשון של הכתבה,אירן בתפקיד 'ראש התמנון' מעדיפה שזרועותיה בחמאס ובחיזבאללה יילחמו וידממו עבורה.

גילוי מצבה – עומר חרמש ז"ל

במלואת 30 ימים מאז הלווייה של עומר ז''ל, מתכנסים המשפחה והחברים בבית העלמין של קיבוץ שפיים לטקס גילוי מצבה. 

עד כמה איראן פנויה למלחמה עם ישראל, ומהן היכולות שלה

בזמן שאני כותב את המילים האלה, בביתי השוכן כ- 12 ק"מ מגבול הצפון, נמשך פס-הקול של סוללות התותחים של צה''ל. לפני כמה שעות חדר כטמ"ב ונורו רקטות לעבר יישובים סמוכים אלינו. אז אני תוהה עכשיו, האם הכותרת "עד כמה איראן פנויה למלחמה?" אינה חוטאת למציאות?
קבורת חמור - המקרה של אלינה פלחטי ז''ל

קבורת חמור – המקרה של אלינה פלחטי ז"ל

אלינה נרצחה ב7 באוקטובר, בטבח הנורא שביצעו החמאס ושותפיהם ואחרי שנמצאה גופתה היא נקברה מחוץ לגדר של בית הקברות בבית שאן, ממש כמו במונח 'קבורת חמור'.
אף אחד לא רוצה את העזתים

אף אחד לא רוצה את העזתים

למה מדינות ערביות של העולם בוכים על גורלה של עזה מצד אחד אבל ממש מתעקשים שהעזתים לא יעזו לצאת מעזה אל המדינות שלהם עד כדי שימוש באלימות ונשק?
להרוויח ממלחמה

להרוויח ממלחמה

כולנו מכירים את הצד הנורא של מלחמה, אבל מעטים מאיתנו מסתכלים על אלה שמרוויחים ממנה.

התוכן "אני מאשים – לינו מספיד את אחיו עומר חרמש שנרצח בטבח בכפר עזה" נוצר בזכות התמיכה שלך.

למען אנושות מיודעת יותר

אנחנו תלויים בכם

דילוג לתוכן