עיתונות אזרחית צריכה אתכם

ראיון עם ד"ר איתן פרידמן – יו"ר ועדת הלסינקי העליונה

שיחה עם ד''ר איתן פרידמן יו''ר ועדת הלסינקי העליונה ומקים המחלקה האונקו-גנטית בבי''ח שיבא תל השומר. אנחנו מדברים על משבר האמון בין הציבור לרופאים ותאגידי התרופות ועוד נושאים אקטואליים.
Share
ימים
שעות
דקות
שניות
%COUNT% צופים • עכשיו

" שמי איתן פרידמן וברוכים הבאים לפינת הקורונה השפויה, והיום, במסגרת של הבהרה.

קודם כל, אני רוצה להגיד באופן חד משמעי שאיננו משתמש לשתי פנים: אני, יחד עם כל הרופאים שהם חברי ועדת הלסינקי העליונה, תומכים, רוצים וקוראים לכל אחד ואחת – שאין התוויית נגד – ללכת ולהתחסן.
החיסון איננו ניסוי קליני. החיסון מאושר, החיסון מבוסס על קליניקה, מבוסס על ניסיונות, מבוסס על אישורים, אין כל קשר בין מבצע החיסונים המופלא, הנפלא, עם ההיענות היוצאת מהכלל של אזרחי מדינת ישראל לקבל את החיסון הזה, ולהבין את היכולות ואת התועלת שלו, להחזיר את חיינו חזרה, לבין ניסוי קליני, ואין אפילו שאלה כאן. מתן החיסון ניתן על בסיס קליני. לא צריך שום אישור אתי, לא צריך שום אישור רגולטורי, לא צריך שום מעורבות של ועדת הלסינקי.

על מה המהומה? המהומה היא על דבר אחד בלבד.
אנחנו, אני בתפקידי, באחד הכובעים שלי, אני יושב-ראש ועדת הלסינקי העליונה, שהיא הוועדה לניסויים בבני אדם של משרד הבריאות.
כוועדה עליונה, חלק מחברי הוועדה הם משפטנים, והם קראו את ההסכם, את החלקים בהסכם, שבין משרד הבריאות לבין חברת פייזר.

אנחנו רוצים לוודא, כוועדת הלסינקי, שאחד התפקידים העיקריים שלה הוא האתיקה, ולוודא שזכויותיהם ופרטיותם של אזרחי מדינת ישראל ואזרחיותיה, נשמרים, גם כאשר מתבצע מחקר קליני שהוא מחקר ראוי! אנחנו כן רוצים לדעת, מבחינה מדעית, מה קורה, מה התוצאות של החיסונים, מהן תופעות הלוואי. כן, אנחנו מאוד מאוד רוצים לדעת ומעוניינים לתת כתף.

אבל, אנחנו רוצים לוודא שבמסגרת ההסכם שנחתם בין חברת פייזר למדינת ישראל ומשרד הבריאות, הזכויות האלה נשמרות. זה הכל! אנחנו רוצים לוודא שהדבר נעשה על פי הנהלים, על פי התקנות, על פי כל הרגולציות האפשריות, ושהתקבלו כל האישורים המתאימים.
זה הכל. אין כאן שום היגד, באופן חד-משמעי וגורף, המתנגד למתן החיסונים. החיסונים הם דבר טוב, הם דבר יעיל, שאיננו דורש כל רגולציה.
מה כן דורש רגולציה? העברת מידע ממשרד הבריאות לחברה חיצונית. אנחנו רוצים לוודא שזה מתבצע בתנאים האופטימליים, המאפשרים, אחד: הסקת מסקנות, ובעיקר: לשמור על פרטיותם של אזרחי מדינת ישראל.
לזה אנחנו כוועדת הלסינקי העליונה, לא אני אישית, אלא אנחנו כוועדת הלסינקי העליונה רוצים לקיים דיון דחוף, עם (האנשים…) הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות.

זה הכל. זה מתחיל מזה וזה נגמר בזה.

שוב, אני חוזר ומדגיש: אין צורך באישור רגולטורי ואתי של ועדת הלסינקי כזו או אחרת למתן החיסונים.

החיסונים מאושרים על בסיס קליני. אין כאן שום מחקר!

ואם מישהו יגיד שאני אמרתי את זה – דיר בלאק! "

ד"ר איתן פרידמן.

אנחנו זקוקים לתמיכה שלך.

שיתופים ותגובות

רישום להתראות בתגובות
Notify of
guest
8 תגובות
הישנים
החדשים אתם דירגתם
Inline Feedbacks
כל התגובות

אנחנו תלויים בכם

תכנים חדשים

חמאס מנצחים את ישראל - שידור מוצ''ש

חמאס מנצחים את ישראל – שידור מוצ"ש

סכנות של התפרצות שמש - שידור מוצ''ש

סכנות של התפרצות שמש – שידור מוצ"ש

כסף לחמאס טבח לישראל

כסף לחמאס טבח לישראל

תסמונת אהרון חליווה - שידור מוצ''ש

תסמונת אהרון חליווה

מתקפה מתואמת בין ישראל לאירן

מתקפה מתואמת בין ישראל לאירן

נגמרה המלחמה בעזה - שידור מוצ''ש

נגמרה המלחמה בעזה – שידור מוצ"ש

תוכניות חדשות

ניסיון פריצה לכנסת – שידור מוצ"ש

ישראל וחיזבאללה במסלול התנגשות – בשיחה עם אל"מ רונן כהן בכיר לשעבר באמ"ן

עיתונות אזרחית צריכה אתכם

חדש בעיתונות אזרחית

האיום האירני - תעמולה ישראלית

האיום האירני – תעמולה ישראלית

אם תסתכלו ברשתות החיפוש השונות על האיום האירני, אתם תגלו שזה מונח ישן מאוד וכותרת שפוליטיקאים משתמשים בה בכל עונת בחירות כדי להסית את הישראלים לצד זה או אחר במפה הפוליטית. הסתה שפועלת גם לטובת האירנים. כבר עשרות שנים.

ישראל רוצה לתת נשק לעזה

כאילו שחסר נשק בעזה, עכשיו ישראל רוצה לתת עוד נשק לאזרחים ומנהיגים מקומיים בעזה כדי שהם יילחמו נגד החמאס בתקווה שהם יהפכו לבובות של ישראל ביום שאחרי החמאס.
שידור מוצ'ש - שלטון בינלאומי בעזה

שידור מוצ"ש – ממשל בינלאומי בעזה

כמו שחזינו בתחילת המלחמה, השליטה על עזה תעבור לידיים בינלאומיות כמו עם הנמל האמריקני שנבנה בימים אלה בצפון רצועת עזה. הכל בשלבים ובאיטיות.
מפת אירועי הטבח 7 אוקטובר

מפה עם תיעוד של אירועי הטבח ב-7 באוקטובר

בנינו מפה אינטראקטיבית של כל אירועי יום הטבח לפי מיקומים, מקורות גלויים ועדויות שאנחנו אוספים וממשיכים לאסוף מאנשי בטחון, צבא, משטרה ואזרחים שהשתתפו בקרבות מול מחבלי החמאס שחדרו לתוך ישראל בשבת ההיא.
חדר בריחה ה-7 באוקטובר

חדר בריחה -7 באוקטובר

איך יכול להיות שהאיזור הכי מנוטר בעולם אחרי צפון קוריאה, בו יש את מיטב הטכנולוגיות, המשאבים והאימונים למניעת פיגועים וחדירות של אויבים, התרחש די בקלות אחד האירועים הכי קטסטרופליים בהיסטוריה הישראלית והעולמית?
תחקיר אירועי ה-7 באקוטובר - מסקנות ביניים

תחקיר אירועי ה-7 באוקטובר – מסקנות ביניים

 בחודשים האחרונים הצוות שלנו עוסק בתחקור יסודי של אירועי השבת השחורה, והמלאכה עוד רבה. לאור הממצאים שכבר נאספו גיבשנו מספר מסקנות, המאפשרות לתת מענה למספר שאלות מטרידות. יודגש כי אלו מסקנות ביניים העשויות להשתנות בהמשך, ככל שהחומר שבידינו יצטבר.  
ישראל עוזרת לאויב בעזה

ישראל עוזרת לאויב בעזה

כנראה המלחמה בין ישראל לעזה היא דוגמה ייחודית בהיסטוריה בה מדינה מספקת ציוד מזון וסיוע לאויב שלה כפי שעושה ממשלת ישראל על בסיס יומיומי מהיום הראשון של המלחמה.
איציק סעידיאן הבא

איציק סעידיאן הבא – נכי צה"ל נאבקים במשרד הבטחון

הרבה מהלוחמים שחזרו ושיחזרו שלמים בגופם מהמלחמה, יימצאו את עצמם מתמודדים עם מגוון רחב של תופעות לוואיי נפשיות שהצבא ומשרד הבטחון לא בהכרח יהיו שם כדי לתת סיוע מתאים ובזמן אם בכלל.

התוכן "ראיון עם ד"ר איתן פרידמן – יו"ר ועדת הלסינקי העליונה" נוצר בזכות התמיכה שלך.

למען אנושות מיודעת יותר

אנחנו תלויים בכם

דילוג לתוכן