עיתונות אזרחית צריכה אתכם

יחזרו הקמפוסים לאלתר!

Share
campus banner
ימים
שעות
דקות
שניות

מאת | רונה עינב

28.10.2020 | 08:47

סטודנטים רבים לא מרגישים בנוח עם למידה מרחוק. בסקר שביעות רצון בקרב סטודנטים, שפורסם ב׳ישראל היום׳, 70% טענו שהם מתגעגעים לאינטראקציה בין תלמיד למרצה.

50% מבין כל הסטודנטים שענו לסקר, טענו שהם לא מסוגלים ללמוד ב׳זום׳. תבינו, הם נרשמו לאוניברסיטה או למכללה כדי לקבל תואר.

לכן, רובם ישמחו ללכת למוסד בצורה פיזית, וללמוד שם מול מרצה בשר ודם, ופחות מול הוידאו שלו.אז מה הם עושים בימי קורונה כשהכל ב׳זום׳? הבדידות הורגת אותם, הסטודנטים. הם לומדים, אז לכאורה הכול בסדר והם יודעים מה לעשות. בפועל, כל החלק החברתי נהרס. ה׳זום׳ זו תוכנה כל כך קרה.

היא נועדה במקור למפגשים עסקיים ופגישות עסקיות, לא לכיתה של 400 סטודנטים שמחפשים מגע ואינטראקציה אנושית. יתרון הלימודים ב׳זום׳, הוא כמובן שאפשר לראות את השיעורים בכל שעה, אך זה גם החיסרון, כי אין מסגרת מחייבת והמבחנים כולם מבחני בית. 

אחרי שנים של למידה למבחן כדי להקיא בו, לרשום מבחנים שדורשים יישום וחשיבה, הסטודנטים לא יודעים איך לעשות את זה.

אז הם משלמים למישהו שיעשה את מבחן הבית במקומם, אבל גם הכסף נגמר מתישהו. הסטודנטים צריכים חברה. בקורס למבוא לפסיכולוגיה, הם נרשמו לשם בגלל הבחורות, אבל גם כדי לפגוש חברים ואם אפשר גם אהבה ולהתחתן (האוניברסיטאות פועלות כמוסד של אתרי שדכנות, בין היתר).

איך אפשר להיפגש כאשר זה אסור לפי התקנות? שלא לדבר על קשיי קליטה, אין ממי לקחת סיכומים, אין עם מי לשבת על הדשא, רק געגועים לקמפוס שהיה ונגוז (כמו המסיבות באוניברסיטת בן גוריון למשל).

הם ממש צריכים שילמדו אותם למידה מרחוק. האוניברסיטה הפתוחה פתחה קורסים ולימדה כבר משנה שעברה, כתיבה ומיומנויות לימודיות אקדמיות, אבל הבדידות הורגת, והחרמנות? עוד יותר (והם בסה״כ רצו להקים משפחה… בין היתר).

יחזרו הקמפוסים לאלתר! יחזרו הלימודים כדי שסטודנטים ייפגשו סטודנטיות ויקימו משפחות.

איך יגיע הדור הבא של ישראלים? בקיצור אנחנו צריכים להיות זו-עם-זה כי אנחנו צריכים את זה. הסטודנטים נכשלים ונכשלים בגדול, רק עכשיו מלמדים אותם איך ללמוד בצורה מקוונת.

אז בנתיים מה עושים? מזמינים עוד כמה חברים אליך הביתה ולומדים יחד, כמו שלומדים לבחינה. לפגוש בחורות במקומות לא רשמיים, כמו הים. הרעיון הוא ליצור לכם קמפוס משלכם, כאשר הקמפוס הראשי כרגע סגור זמנית עד הודעה חדשה (וכמו שאמא שלי אמרה, אין דבר יותר קבוע מהזמני….).

שיתופים ותגובות

רישום להתראות בתגובות
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
כל התגובות

אנחנו תלויים בכם

תכנים חדשים

תוכניות חדשות

ישראל וחיזבאללה במסלול התנגשות – בשיחה עם אל"מ רונן כהן בכיר לשעבר באמ"ן

איפה היה הצבא ב-7 באוקטובר

עיתונות אזרחית צריכה אתכם

חדש בעיתונות אזרחית

חדר בריחה ה-7 באוקטובר

חדר בריחה -7 באוקטובר

איך יכול להיות שהאיזור הכי מנוטר בעולם אחרי צפון קוריאה, בו יש את מיטב הטכנולוגיות, המשאבים והאימונים למניעת פיגועים וחדירות של אויבים, התרחש די בקלות אחד האירועים הכי קטסטרופליים בהיסטוריה הישראלית והעולמית?
תחקיר אירועי ה-7 באקוטובר - מסקנות ביניים

תחקיר אירועי ה-7 באוקטובר – מסקנות ביניים

 בחודשים האחרונים הצוות שלנו עוסק בתחקור יסודי של אירועי השבת השחורה, והמלאכה עוד רבה. לאור הממצאים שכבר נאספו גיבשנו מספר מסקנות, המאפשרות לתת מענה למספר שאלות מטרידות. יודגש כי אלו מסקנות ביניים העשויות להשתנות בהמשך, ככל שהחומר שבידינו יצטבר.  
ישראל עוזרת לאויב בעזה

ישראל עוזרת לאויב בעזה

כנראה המלחמה בין ישראל לעזה היא דוגמה ייחודית בהיסטוריה בה מדינה מספקת ציוד מזון וסיוע לאויב שלה כפי שעושה ממשלת ישראל על בסיס יומיומי מהיום הראשון של המלחמה.
איציק סעידיאן הבא

איציק סעידיאן הבא – נכי צה"ל נאבקים במשרד הבטחון

הרבה מהלוחמים שחזרו ושיחזרו שלמים בגופם מהמלחמה, יימצאו את עצמם מתמודדים עם מגוון רחב של תופעות לוואיי נפשיות שהצבא ומשרד הבטחון לא בהכרח יהיו שם כדי לתת סיוע מתאים ובזמן אם בכלל.
משפחות החטופים משתוללות בכנסת

משפחות החטופים משתוללות בכנסת

ממשלת ישראל מעמידה בסכנה ברורה ומיידית את תושבי המדינה. משפחות החטופים כנראה הבינו את זה והן החליטו לבקר את האנשים המסוכנים האלה בכנסת כדי להגיד להם את הדברים בפרצוף לפני שאלה ייגמרו עליהם ועלינו את החיים של כולנו.
לא מנצחים ולא ביחד

לא מנצחים ולא ביחד – ישראל על סף פיצוץ

היום ה106 למלחמה בעזה. למרות כל הרצון הטוב של הציבור לנצח ביחד במלחמה, מה שקורה בפועל הוא משהו אחר לגמרי. הציבור מתחיל להבין שהפוליטיקאים משקרים ושהצבא נמרח ושככל הנראה אנחנו לא מנצחים ולא ביחד כמו שחשבנו.
קקיסטוקרטיה

קקיסטוקרטיה

(באנגלית: Kakistocracy) היא ממשלה המנוהלת על ידי האזרחים הגרועים ביותר, הכי פחות מוכשרים ו/או חסרי מצפון.
מאה ימים בשבי החמאס

מאה ימים בשבי החמאס

אפשר להחזיר את כל החטופים שנמצאים בתופת בעזה תוך מס' ימים ולסיים את הפרק הנורא הזה בהיסטוריה שלנו אם רק הממשלה תחליט שזה מה שהיא רוצה, אבל במעשיה היא רק קוברת אותם יותר עמוק בתופת, בזמן שלציבור הם מספרים סיפור אחר לגמרי.

התוכן "יחזרו הקמפוסים לאלתר!" נוצר בזכות התמיכה שלך.

למען אנושות מיודעת יותר

אנחנו תלויים בכם

דילוג לתוכן