עיתונות אזרחית צריכה אתכם

כך מהנדסים את התודעה שלנו ושולטים בה

Share
diana_ben zvi
ימים
שעות
דקות
שניות

מאת: דיאנה בן צבי

08.10.2020 | 08:00

קורונה – מילה שאנחנו שומעים אותה כבר במהלך 8 חודשים אחרונים יחד עם ה”דאגה לבריאות הציבור”, מה שהפך להיות הדבר החשוב ביותר, המדובר ביותר בתקשורת ובמשרד הבריאות. אך השאלה שנשאלת היא – האם כך הדבר באמת? האם באמת דואגים לנו ולבריאות שלנו, האם באמת רוצים לעזור לנו לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית? האם הם באמת לשמור על התדר הרגשי שלנו שיישאר מאוזן ושקט?

לפני שעונים על שאלות אלו, בואו נבין קודם כל מה זה ׳בריאות׳. 

׳ארגון הבריאות העולמי׳ קבע שבריאות זוהי רווחה פיזית, נפשית, רגשית, מחשבתית, חברתית וכלכלית. כלומר, להיות בריא זה לא אומר היעדר מחלה בלבד, אלא אדם שחי ברמת חיוניות גבוהה, אדם ששמח ומאושר בנפשו, אדם שנמצא במצב רגשי ומאוזן, שומר על שלוות גוף ונפש, מוקף באנשים שאוהבים אותו והוא אוהב אותם וגם יש לו ביטחון כלכלי כלשהו.

כבר 8 חודשים כמעט אנחנו שומעים מילים שרק מכניסות אותנו למצב של ׳סטרס׳ ופחד. מילים שחוזרות על עצמן כמו מנטרה – ׳כמות הנדבקים׳, ׳כמות המתים׳, ׳להדביק׳ או ׳להידבק׳, ׳מגיפה קטלנית׳ ועוד.

כבר כמעט 8 חודשים מלמדים אותנו לשמור מרחק מאנשים, לא להתקרב לסבא וסבתא, לא לשחק יחד עם החברים, להימנע מחיבוקים ומגע, לחיצת יד ולהישאר בבית בסגר, כי ככה מצילים חיים.

כבר 8 חודשים מזינים את התודעה שלנו ברעל, שמקשה עלינו לישון בלילה ומביא אותנו למצבים של חרדה ואולי אף לפרנויה.

כבר 8 חודשים כמעט, כופים עלינו לשים מסכה וקונסים אותנו אם אנחנו לא מצייתים לכך. מגדירים אותנו כמפיצי מחלה כי לא שמרנו על ההנחיות – מייצרים תחושת אשמה אדירה – וכמה קשה לחיות איתה – עם האשמה.

כבר כמעט 8 חודשים אנחנו חיים במצב כלכלי לא מאוזן, שעוד לפני הקורונה, לחלק גדול מאיתנו, זה לא היה להיט כשמדי פעם זורקים לנו איזה מענק. חוסר וודאות טוטאלית, מה יהיה מחר? והאם נישאר בעבודה? או שיפטרו אותנו? האם נסגור את החודש בכלל?

וזה הכל (ברור) לטובתנו כדי לשמור על הבריאות שלנו כי יש ״מגפה נוראית שמשתוללת״. ״אין מה לעשות, הכל נעשה לטובת הציבור״.

ואני שואלת שאלה, מה הסיכוי שאדם בריא יישאר בריא במצב כזה? הרי כל מה שנעשה ב-8 החודשים האחרונים הוא ההיפך הגמור של מה שקבע אותו ׳ארגון הבריאות העולמי׳ בנוגע לבריאות, אותו ארגון שהיום נותן הנחיות מנוגדות לחלוטין כדי כביכול “לשמור על בריאות הגוף והנפש שלנו”.

הנה קיבלנו מתכון מנצח איך לגרום לאדם בריא להיות חולה, סוגרים אותו בבית, מרחיקים אותו מאנשים, מוציאים מהחיים שלו כל מה שגורם לו להיות בשמחה, מזינים אותו בפחד על בסיס יומי, מביאים עליו בעיות כלכליות, והנה, התשובה ברורה, אדם לאט לאט מתחיל להיות חולה. ממש לא מקורונה ולא בקורונה.

אני חושבת שהתשובה מאוד ברורה, אף אחד לא באמת דואג לבריאות שלנו, בטח ובטח לא משרד הבריאות. אף אחד לא דואג לחזק את המערכת החיסונית שלנו כדי שנוכל להתמודד עם וירוס הקורונה או כל וירוס אחר או מחלה כלשהי בכלל.

מה שכן, הם דואגים לשמור על כך שנמשיך להיות ממושמעים, דואגים להנדס את התודעה שלנו, ליצור חיבורים נוירולוגיים ורגשיים שגויים, להחליש אותנו רגשית, מחשבתית ונפשית, מה שבסוף יבוא לכדי ביטוי גם בהיחלשות פיזית = מחלה. הבריאות שלנו נמצאת בידיים שלנו בלבד, באחריות שלנו בלבד. כדי להיות בריאים, חייבים לצאת מהשליטה שלהם על התודעה שלנו.

מאחלת לכולנו הרבה בריאות ושמחה! זה הכי חשוב!

שיתופים ותגובות

רישום להתראות בתגובות
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
כל התגובות

אנחנו תלויים בכם

תכנים חדשים

תוכניות חדשות

ישראל וחיזבאללה במסלול התנגשות – בשיחה עם אל"מ רונן כהן בכיר לשעבר באמ"ן

איפה היה הצבא ב-7 באוקטובר

עיתונות אזרחית צריכה אתכם

חדש בעיתונות אזרחית

ישראל עוזרת לאויב בעזה

ישראל עוזרת לאויב בעזה

כנראה המלחמה בין ישראל לעזה היא דוגמה ייחודית בהיסטוריה בה מדינה מספקת ציוד מזון וסיוע לאויב שלה כפי שעושה ממשלת ישראל על בסיס יומיומי מהיום הראשון של המלחמה.
איציק סעידיאן הבא

איציק סעידיאן הבא – נכי צה"ל נאבקים במשרד הבטחון

הרבה מהלוחמים שחזרו ושיחזרו שלמים בגופם מהמלחמה, יימצאו את עצמם מתמודדים עם מגוון רחב של תופעות לוואיי נפשיות שהצבא ומשרד הבטחון לא בהכרח יהיו שם כדי לתת סיוע מתאים ובזמן אם בכלל.
משפחות החטופים משתוללות בכנסת

משפחות החטופים משתוללות בכנסת

ממשלת ישראל מעמידה בסכנה ברורה ומיידית את תושבי המדינה. משפחות החטופים כנראה הבינו את זה והן החליטו לבקר את האנשים המסוכנים האלה בכנסת כדי להגיד להם את הדברים בפרצוף לפני שאלה ייגמרו עליהם ועלינו את החיים של כולנו.
לא מנצחים ולא ביחד

לא מנצחים ולא ביחד – ישראל על סף פיצוץ

היום ה106 למלחמה בעזה. למרות כל הרצון הטוב של הציבור לנצח ביחד במלחמה, מה שקורה בפועל הוא משהו אחר לגמרי. הציבור מתחיל להבין שהפוליטיקאים משקרים ושהצבא נמרח ושככל הנראה אנחנו לא מנצחים ולא ביחד כמו שחשבנו.
קקיסטוקרטיה

קקיסטוקרטיה

(באנגלית: Kakistocracy) היא ממשלה המנוהלת על ידי האזרחים הגרועים ביותר, הכי פחות מוכשרים ו/או חסרי מצפון.
מאה ימים בשבי החמאס

מאה ימים בשבי החמאס

אפשר להחזיר את כל החטופים שנמצאים בתופת בעזה תוך מס' ימים ולסיים את הפרק הנורא הזה בהיסטוריה שלנו אם רק הממשלה תחליט שזה מה שהיא רוצה, אבל במעשיה היא רק קוברת אותם יותר עמוק בתופת, בזמן שלציבור הם מספרים סיפור אחר לגמרי.
חיסול בלבנון - אל ערורי

בעומק שטח האויב – חיסול בלבנון

כוחותינו חיסלו בלב ביירות בכיר בחמאס בשם סלאח אל-ערורי ועוד 6 מחבלים שהיו לידו. חיזבאללה התעצבנו כל כך שהם לא מפסיקים להפגיז את ישובי ומוצבי צפון הארץ.
תביעה ענקית נגד השב''כ והמשטרה

תביעה ענקית נגד השב"כ והמשטרה

היום ה88 למלחמה,בצפון אנחנו ממשיכים לחטוף ירי מכיוון סוריה ולבנון, בעזה כוחותינו מורידים סד''כ לריענון ובצד הפוליטי הציבור חזר לוויכוחים ומלחמות פנימיות כמו בימים שלפני המלחמה.

התוכן "כך מהנדסים את התודעה שלנו ושולטים בה" נוצר בזכות התמיכה שלך.

למען אנושות מיודעת יותר

אנחנו תלויים בכם

דילוג לתוכן