עיתונות אזרחית צריכה אתכם

אני וביבי ברכבת או דגל לבן בעולם של זהב שחור

Share
maayan-bar_1.10
ימים
שעות
דקות
שניות

מאת : מעיין בר

01.10.2020 | 19:57

דמיינו בראשכם את הסיטואציה הבאה – שישה פועלים עובדים על קרון על מסילת רכבת. מעליהם, עומד איש שמן ומביט בנוף. הרכבת נוסעת על המסילה אל עבר הפועלים ולא ניתן לעצור אותה, אלא על ידי דחיפתו של האיש השמן למסילת הרכבת אל מותו בכדי שיעצור בגופו את הקרון. במידה והדבר לא ייעשה, מוות מובטח לכל ששת הפועלים. מה אתם הייתם בוחרים לעשות?

דילמה אתית מפורסמת זו נקראת “דילמת הקרונית”. במחקרים שנעשו, הרוב המוחלט של הנשאלים טען כי היה בוחר להרוג אדם אחד על פני שישה. 

בחודשים האחרונים, מדינת ישראל מטיחה בפנינו את “דילמת הקרונית” בדמות משבר הקורונה ומפצירה בנו להקריב מעט מרווחתנו הכלכלית ומזכויותינו למען הצלת הכלל. הגיוני. 

הבעיה מתחילה כשמדינת ישראל קצת משקרת. כי בשטח, בחודשים האחרונים, מוקרבים כ-9,000,000 פועלים על מסילת הרכבת בכדי להציל איש שמן אחד הצופה בנוף מחלון ביתו בבלפור! 

עדיין הגיוני?

הדמוקרטיה כפי שאנו מכירים אותה גוססת. שרידים אחרונים משיטת הממשל שהחלה באתונה מפנים את מקומם לשחיתות שלטונית, לבעלי הון הקונים נבחרי ציבור ולתאגידים המשתמשים בכספם ליצירת מציאות מעוותת המשרתת את צרכיהם בגיבוי הממשל. מאידך, עקרונות כמו חירות וזכות ההפגנה נדחקות לתחתית שרשרת המזון. 

את ההפגנות מנסים לעצור בכל דרך, תחילה בתקנות חירום שקבע היועמ”ש כי אינן חוקיות וכלה בתיקון לחוק המגביל הפגנות בזמן סגר כללי, אשר יעמוד להצבעה בוועדת החוקה. 

ולא, זה לא כי הפגנות פותחות שער לחרדים, אחדש לכם, חרדים שירצו לצפצף על תקנות, יצפצפו גם ללא הפגנות, אם כבר, ההפגנות הן המפלט היחידי שלהם. כך הם יכולים להמשיך בדרכם ולאמר “אבל יש הפגנות – גם אני זכאי”. 

ההגבלות נועדו בכדי לדחוף את כולנו אל עבר הרכבת הדוהרת ולהציל את המשך שלטונו של הנאשם על ידי הבאת ערכי הדמוקרטיה לנקודות קיצון.  

הרי ברור לכולנו כי תקנות חירום סופן להפוך לתקנות יום-יום. מדינת ישראל מצויה במצב חירום מיום היווסדה.  כאשר ייפתח הצוהר לשליטה, ניטור והקפאת ההפגנות – תפתח גם הדלת לאיסורן כליל. ואנחנו, הציבור, בין סגר לסגר ובין מגבלת 500 ל-1000 מטר, נאבד מבלי לשים לב את זכויותינו, לעסקי הון-שלטון ותאגידים.  

“לא ברור את מי משרתים האנשים במדים והאם המדים שלהם מייצגים שייכות לארגון או סוג של אופנה חולפת. הרחוב נראה כמו מסיבת תחפושות ענקית – רק שאיש אינו חוגג וכלל לא ברור אם ישנם אנשים של ממש מאחורי המסכות. בעיר נטולת ילדים, נטולת ילדות, בעיר שאין בה פנים אלא רק אורות ניאון מהבהבים” (פרופ’ יוחאי עתירה במאמרו “בלייד ראנר – הצילו עיר העתיד כבר כאן״).

אסור לנו להרים דגל לבן, גם בעולם הנשלט על ידי בעלי הון, תאגידי גז וזהב שחור. 

אסור לנו להשאיר את ילדנו נטולי ילדות. אפשר לעצור את הרכבת. 

שיתופים ותגובות

רישום להתראות בתגובות
Notify of
guest
2 תגובות
הישנים
החדשים אתם דירגתם
Inline Feedbacks
כל התגובות

אנחנו תלויים בכם

תכנים חדשים

תוכניות חדשות

ישראל וחיזבאללה במסלול התנגשות – בשיחה עם אל"מ רונן כהן בכיר לשעבר באמ"ן

איפה היה הצבא ב-7 באוקטובר

עיתונות אזרחית צריכה אתכם

חדש בעיתונות אזרחית

ישראל עוזרת לאויב בעזה

ישראל עוזרת לאויב בעזה

כנראה המלחמה בין ישראל לעזה היא דוגמה ייחודית בהיסטוריה בה מדינה מספקת ציוד מזון וסיוע לאויב שלה כפי שעושה ממשלת ישראל על בסיס יומיומי מהיום הראשון של המלחמה.
איציק סעידיאן הבא

איציק סעידיאן הבא – נכי צה"ל נאבקים במשרד הבטחון

הרבה מהלוחמים שחזרו ושיחזרו שלמים בגופם מהמלחמה, יימצאו את עצמם מתמודדים עם מגוון רחב של תופעות לוואיי נפשיות שהצבא ומשרד הבטחון לא בהכרח יהיו שם כדי לתת סיוע מתאים ובזמן אם בכלל.
משפחות החטופים משתוללות בכנסת

משפחות החטופים משתוללות בכנסת

ממשלת ישראל מעמידה בסכנה ברורה ומיידית את תושבי המדינה. משפחות החטופים כנראה הבינו את זה והן החליטו לבקר את האנשים המסוכנים האלה בכנסת כדי להגיד להם את הדברים בפרצוף לפני שאלה ייגמרו עליהם ועלינו את החיים של כולנו.
לא מנצחים ולא ביחד

לא מנצחים ולא ביחד – ישראל על סף פיצוץ

היום ה106 למלחמה בעזה. למרות כל הרצון הטוב של הציבור לנצח ביחד במלחמה, מה שקורה בפועל הוא משהו אחר לגמרי. הציבור מתחיל להבין שהפוליטיקאים משקרים ושהצבא נמרח ושככל הנראה אנחנו לא מנצחים ולא ביחד כמו שחשבנו.
קקיסטוקרטיה

קקיסטוקרטיה

(באנגלית: Kakistocracy) היא ממשלה המנוהלת על ידי האזרחים הגרועים ביותר, הכי פחות מוכשרים ו/או חסרי מצפון.
מאה ימים בשבי החמאס

מאה ימים בשבי החמאס

אפשר להחזיר את כל החטופים שנמצאים בתופת בעזה תוך מס' ימים ולסיים את הפרק הנורא הזה בהיסטוריה שלנו אם רק הממשלה תחליט שזה מה שהיא רוצה, אבל במעשיה היא רק קוברת אותם יותר עמוק בתופת, בזמן שלציבור הם מספרים סיפור אחר לגמרי.
חיסול בלבנון - אל ערורי

בעומק שטח האויב – חיסול בלבנון

כוחותינו חיסלו בלב ביירות בכיר בחמאס בשם סלאח אל-ערורי ועוד 6 מחבלים שהיו לידו. חיזבאללה התעצבנו כל כך שהם לא מפסיקים להפגיז את ישובי ומוצבי צפון הארץ.
תביעה ענקית נגד השב''כ והמשטרה

תביעה ענקית נגד השב"כ והמשטרה

היום ה88 למלחמה,בצפון אנחנו ממשיכים לחטוף ירי מכיוון סוריה ולבנון, בעזה כוחותינו מורידים סד''כ לריענון ובצד הפוליטי הציבור חזר לוויכוחים ומלחמות פנימיות כמו בימים שלפני המלחמה.

התוכן "אני וביבי ברכבת או דגל לבן בעולם של זהב שחור" נוצר בזכות התמיכה שלך.

למען אנושות מיודעת יותר

אנחנו תלויים בכם

דילוג לתוכן